7 stycznia w godzinach popołudniowych doszło do pożaru budynku jednorodzinnego w Kościeniewiczach

W sobotę o godz. 15:48 służby ratownicze zostały zaalarmowane do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Kościeniewicze. 

Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i budynek o konstrukcji drewnianej, kryty eternitem był całkowicie objęty pożarem. 
Właściciele w chwili wybuchu pożaru byli nieobecni. Bez dachu nad głową pozostało małżeństwo z dwójką małych dzieci (3 i 6 lat). 

Ze względu na bardzo niską temperaturę akcja gaśnicza była utrudniona. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji budynku i dogaszania zarzewi ognia.  
Akcja trwała ponad 4 godziny.
W działaniach uczestniczyło łącznie 8 zastępów straży pożarnej: JRG PSP Biała Podlaska, JRG PSP Małaszewicze, OSP Chotyłów, OSP Piszczac, OSP Kościeniewicze.


Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn doszło do całkowitego spalenia drewnianego budynku mieszkalnego wraz z przyległym budynkiem gospodarczym na szkodę mieszkańca gminy Piszczac. Oszacował on poniesione straty na kwotę 100 000zł.

APELUJEMY O POMOC!!!
Poszkodowaną rodzinę można wspomóc poprzez ofiarowanie im najpotrzebniejszych rzeczy kocy, pościeli, ubrań,  środków czystości, itd przekazując je do Urzędu Gminy w Piszczacu.