Data wydarzenia: 24.11.2017 15:00 - 24.11.2017 18:00
Miejsce wydarzenia: Terespol, Restauracja Galeria Smaków

24 listopada w Restauracji GALERIA SMAKÓW w Terespolu o godzinie 15:00 odbędzie się II edycja Małych Form Teatralnych.

Wystąpią:

Marta Łaska w monodramie  "Lalki, ciche siostry moje".

Jest to spektakl wg tekstów Henryka Bardijewskiego i Anny Kamieńskiej oraz scenariusza i reżyserii Romana Uścińskiego i Marty ŁaskiejMateusz Nowak ,,Od przodu i od tyłu”.

Spektakl Mateusza Nowaka,  według książki “Niemcewicz od przodu i tyłu” to przejmujący, piekielnie aktualny Polaków portret własny.Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej powieści, która jest niedoszłą pracą doktorską, Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora „Powrotu posła”. Wykpiwa pijaństwo, lenistwo, lekkomyślność, zamiłowanie do pustego frazesu i gestu, dewocję, pieniactwo polityczne i inne przywary, całe społeczeństwo czyniąc w jakimś sensie odpowiedzialnym za klęskę rozbiorów. Sceniczna adaptacja powieści Zbyszewskiego w opracowaniu Stanisława Miedziewskiego i Mateusza Nowaka korzysta z tworzonych w powieści obrazów makabrycznego świata błaznów, którymi główny bohater – król, dyryguje…

Mateusz Olszewski ,,Novecento”.

Monodram “Novecento”, to wspaniała opowieść włoskiego pisarza Alessandro Baricco, o genialnym pianiście-samouku, przywoływana przez najbliższego przyjaciela – muzyka z okrętowego bandu. W przestrzeni ograniczonej burtami statku znajdzie się miejsce dla pasji, muzyki, przyjaźni i marzeń. Odsłania się świat bohatera niezwykłego, którego talent muzyczny jest prawie magiczny. Co się jednak dzieje, gdy życie stawia przed nim swoje twarde wymagania? Czy podejmie on próbę zanurzenia się czy dalej będzie pływał po powierzchni, zarówno oceanu, jak i życia?