Policjanci odnaleźli 15-latkę, która 30 listopada wyszła z domu z zamiarem udania się do szkoły. Nieletnia przebywała u znajomego w województwie śląskim. Jest cała i zdrowa, nie ustalono aby znajdowała się w okolicznościach zagrażających jej życiu, bądź zdrowiu. Informację o jej miejscu pobytu uzyskali policjanci z Białej Podlaskiej.

Poszukiwania zaginionej trwały od 30-go listopada. Policjanci sprawdzali każdy sygnał, który do nich docierał. Czynności wykonywało kilkanaście jednostek Policji z terenu całego kraju. W poszukiwania bardzo zaangażowała się rodzina i znajomi zaginionej oraz fundacja ITAKA, a komunikaty o zaginięciu zostały szeroko rozpowszechnione na ogólnopolskich portalach internetowych i w mediach społecznościowych.

W sprawie wykonano wiele czynności operacyjnych. Policjanci dotarli m.in. do kilkudziesięciu osób, które mogły mieć wiedzę na temat zaginięcia nastolatki, przejrzeli monitoringi z wytypowanych miejsc w kilku miastach, z których były informacje, że może tam przebywać zaginiona.

Żmudna praca funkcjonariuszy i ogromne zaangażowanie rodziny i znajomych przyniosły efekt dwa dni temu. Po ustaleniu miejsca pobytu 15-latki na terenie powiatu mikołowskiego, z rąk tamtejszych policjantów odebrał ją osobiście ojciec.

W momencie zatrzymania przebywała w towarzystwie pełnoletniego mieszkańca woj. mazowieckiego. Policjanci sprawdzają okoliczności zaginięcia. Z ustaleń mundurowych wynika, że miejsce zamieszkania poszukiwana nastolatka opuściła dobrowolnie.