Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli 640 gramów marihuany oraz 27 roślin konopi indyjskich. Wczoraj na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W miniony wtorek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Terespolu weszli na teren posesji zajmowanej przez 29-letniego mieszkańca gminy Zalesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna posiadać może środki odurzające jak też hoduje rośliny konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci potwierdzili posiadane informacje. W trakcie przeszukania ujawnili 640 gramów marihuany. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli 27 roślin konopi we wczesnej fazie wzrostu. Znajdowały się one w przydomowej szklarni jak też pokoju 29-latka. Susz oraz rośliny zostały zabezpieczone, natomiast mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”.

Wczoraj na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.