Rewelacyjną formą na zakończenie roku popisał się międzyrzecki pływak Jakub Celiński. Podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Konrada Czerniaka, pobił rekord Polski na dystansie 50m w stylu klasycznym.

Zawody odbyły się 22 grudnia w Lublinie, w nowoczesnej Aqwa Lublin.  Wystartowało w nich 493 zawodniczek i zawodników z 38 klubów z całej Polski. W klasyfikacji medalowej pływacy z Międzyrzeca zajęli 4 miejsce z dorobkiem  medali: 3 złotych, 1 srebrnego i 1 brązowego. 
 
Jakub uzyskał świetny czas 0;31,14. To obecnie najlepszy wynik w Polsce wśród zawodników 13-letnich zawodników. Poprzedni rekord 0;31,33,  ustanowiony przez Bartosza Nowaka,  zawodnika Delfina Elbląg przez 9 lat nie został pobity. 
 
Kuba Celiński startował jeszcze na dystansie 50m w stylu motylkowym, zajął 2 miejsce i uzyskał świetny wynik: 0;27,70 (drugi czas w Polsce wśród zawodników 13-letnich). Swoje dwa złote medale do kolekcji dołożył również Jakub Jakimiak, który zwyciężył wśród 12-letnich młodzików  na dystansie 50m st. motylkowym i 100m st. dowolnym.  Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Aleksandra Węgrzyniak zajmując 3 miejsce na dystansie 50m w st. klasycznym. 
 
Dużą atrakcją zawodów był pokazowy występ  Konrada Czerniaka, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata i Europy. Pokaz uskrzydlił młodych pływaków, bo prawie na wszystkich dystansach podopieczni trenera Wojciecha Lubańskiego pobili życiowe rekordy.  W klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów za sumę punktów za dwa starty wśród 13-latków zwyciężył Jakub Celiński, a wśród 12-latków Jakub Jakimiak.