Piątkowy wieczór w Galerii Podlaskiej obfitował w zwolenników twórczości niezwykle utalentowanej Doroty Kulickiej - nauczycielki, pedagoga specjalnego, ale przede wszystkim malarki.

Piątkowy wieczór w Galerii Podlaskiej obfitował w zwolenników twórczości niezwykle utalentowanej Doroty Kulickiej - nauczycielki, pedagoga specjalnego, ale przede wszystkim malarki. Goście podziwiali rysunki będące wynikiem fascynacji szarością i zmianą natężenia w jej obrębie.


Dorota Kulicka w 2000 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna UMCS w Lublinie. W 2012 r. ukończyła studia licencjackie na UMCS w Lublinie - „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”, dyplom artystyczny pt. „W drodze ...” w Zakładzie Rysunku i Malarstwa II UMCS pod kierunkiem dr. hab. Krzysztofa Rumowskiego.


Dorota Kulicka jest Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Od 2000 roku jest nauczycielką, pedagogiem specjalnym w Zespole Szkół w Łomazach.
Wcześniej mogliśmy podziwiać jej dzieła stricte malarskie, pierwszy raz zmierzyła się z techniką rysunku traktując ją, jako próbę swych sił i możliwości. Wystawa będzie czynna do 29 lutego.