Multicentrum Biała Podlaska zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach z programowania, organizowanych w związku ze zbliżającym się Europejskim Tygodniem Kodowania 2016, który w tym roku przypada w dniach 15-23 października. Przygotowana oferta skierowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat.

Młodszym dzieciom, w wieku 8-10 lat, proponowany jest udział w zajęciach, podczas których poznają aplikację Kodu Game Lab, pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D. Nie wymaga ona wiedzy programistycznej i może być obsługiwana przy pomocy myszki. Aby umożliwić udział w tych warsztatach większej liczbie osób, odbędą się one w dwóch terminach:

18 października (wtorek), godz. 17.00-18.00

22 października (sobota), godz. 14.00-15.00

Wyboru terminu, w miarę dostępności miejsc, będzie można dokonać podczas zapisywania dziecka na zajęcia.

Starszym dzieciom, w wieku 10-12 lat, również przygotowano ciekawą propozycję dotyczącą kodowania. Będą to warsztaty z wykorzystaniem portalu i języka Touch Develop, podczas których odkryjemy podstawy kodowania poprzez konfigurowanie gry mobilnej. Głównym bohaterem gry jest zwariowany robot, który próbuje przedrzeć się przez labirynt wymyślnych przeszkód. Do skorzystania z tej propozycji zapraszamy w dniu 19 października (środa) w godz. 16.00-17.45.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17.