Zatłoczone autobusy i tramwaje to zmora każdego pasażera. Na szczęście na ratunek przychodzi najnowsza funkcja od Google, która działa w Mapach Google. Z jej pomocą dowiesz się, jak bardzo zatłoczony jest Twój nadjeżdżający środek transportu. Nowość obejmuje około 200 miast na całym świecie.

Google Maps – nowa funkcja dla osób korzystających z publicznych środków transportu

Jeśli chcesz sprawdzić poziom zatłoczenia w publicznym środku transportu, Google udostępnia taką opcję, wyświetlając zapełnienie w 4-stopniowej skali.

Stan zatłoczenia pojazdu oceniają użytkownicy aplikacji i to oni wpisują w specjalne okno dialogowe, konkretne możliwości. Do wyboru są: "dużo wolnych miejsc siedzących", "kilka wolnych miejsc siedzących", "wyłącznie miejsca stojące", "ścisk/brak miejsc stojących" oraz opcje dodatkowe "nie jestem pewien" oraz "nie brałem udziału w tym przejeździe".

Mapy Google długo już pokazują rozkłady jazdy komunikacji zbiorowej, przystanki i trasy. Funkcja działa w 80 krajach na świecie, także w Polsce, gdzie wyświetlane są również opóźnienia. Nowe udogodnienia mogą być niezwykle pomocne, a Ty unikniesz nieprzyjemnego doświadczenia, jakim jest ścisk w gorącym i niekomfortowym autobusie lub pociągu.