W Polsce notuje się coraz więcej zachorowań na raka. Leczenie jest bardzo długie i kosztowne. Często niemożliwe w naszym kraju. Są szanse terapii w ośrodkach na całym świecie, pojawia się tylko problem – skąd wziąć pieniądze. Jest na to sposób – niedawno na polskim rynku pojawiła się polisa na wypadek nowotworu.

Kilka lat temu znajomy moich rodziców zachorował na raka. Lekarze w Polsce niewiele mogli zrobić. Nie można było go operować, pozostawała chemia. Rodzina liczyła się z szybkim odejściem chorego. Okazało się jednak, że w USA dostępne są leki, które mogą mu pomoc. Leki bardzo drogie, ale dające nadzieję. Znajomi należeli do ludzi dość majętnych i co ważniejsze, mieli rodzinę w Stanach. To oni pomogli załatwić niezbędne formalności, wspomagali finansowo, kupowali leki i przesyłali do Polski.  Życie znajomego wydłużyło się o kilka ważnych lat. Mógł być na ślubie własnego syna i przywitać na świecie dwoje wnucząt.

Znajomi mieli szczęście i pieniądze, ale co mają zrobić ludzie, którzy nie posiadają odpowiednich środków? NFZ nie zapewnia należytej ochrony, nie refunduje większości leków dostępnych na świecie. Bez własnego zaplecza finansowego chorzy uciekają się do pomocy fundacji lub ludzi dobrej woli. Czy mamy jakieś możliwości, by w przypadku pojawienia się choroby walczyć o swoje zdrowie, życie i bezpieczeństwo naszych rodzin? Okazuje się, że tak. Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych wprowadziło polisę na wypadek zachorowania na raka.

 

 Warta Sposób na Raka

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom klientów TU Warta zaproponowało produkt, który zapewnia ochronę i pomoc w jednej z najcięższych chorób, jakie obecnie dotykają Polaków. „Warta Sposób na Raka” obejmuje nas ochroną na początku i w trakcie leczenia.  Zakresem ubezpieczenia objęte są nowotwory złośliwe w stadium inwazyjnym jak i przedinwazyjnym, operacje, radioterapia i chemioterapia oraz druga opinia lekarska, nawet poza granicami kraju. „Warta Sposób na Raka” to zabezpieczenie finansowe, np. pokrycie kosztów prywatnych badań lekarskich, ale też uzupełnienie budżetu domowego w najtrudniejszych okresach choroby. Jest też pomoc assistance, która trwa aż 10 lat od daty diagnozy. Składają się na nią min. wizyty domowe pielęgniarki, lekarza, pomoc psychologa, opieka nad dziećmi.

 

 

Dwie opcje ochrony

Suma ubezpieczenia „Warta Sposób na Raka” wynosi od 30 000 zł do 200 000 zł. Składka zależy od wybranej opcji. Lecz to nie pieniądze są najważniejsze. Pamiętajmy, w leczeniu raka liczy się czas – szybka diagnoza i leczenie. Wiemy, że w Polsce na wizytę u onkologa bez „zielonej karty” czeka się około dwóch miesięcy, na tomografię czy USG piersi jeszcze dłużej. Z polisą „Warta Sposób na Raka” mamy możliwość wizyt w prywatnych gabinetach bez czekania w długich kolejkach. Jednak diagnoza to dopiero początek. Choroba ogranicza naszą aktywność zawodową, a co za tym idzie nasze dochody, pogarsza życie nasze i naszej rodziny. Mając wsparcie polisy „Warta Sposób na Raka” zwiększamy swoje szanse na rzetelne leczenie, pomoc w opiece pielęgniarskiej i domowej, odciążenie rodziny i zabezpieczenie jej w przypadku najgorszego scenariusza.

Więcej informacji na temat polisy „Warta Sposób na Raka” można uzyskać w firmie „Horyzont” przy ul. Moniuszki 24 w Białej Podlaskiej.

tel. 503 138 430