Włamania, kradzieże oraz zdarzenia drogowe to tematy dzisiejszej kroniki kryminalnej.

BIAŁA PODLASKA, ul. ŁOMASKA - OKRADZIONY OBCOKRAJOWIEC
W  piątek bialska komenda została powiadomiona przez obywatela Republiki Białorusi, że właściciel jednej z bialskich firm doprowadził go do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie  232,64 zł poprzez wprowadzenie  w błąd, co do zamiaru wypłacenia należnego zwrotu podatku VAT, pomimo wywiezienia za granicę przez zgłaszającego towaru zakupionego na terytorium RP i dopełnienia wszystkich wymaganych formalności. Ponadto nieustalona osoba na terenie tej firmy przywłaszczyła pieniądze w kwocie 550 zł pozostawione przez pokrzywdzoną z Republiki Białorusi jako zaliczka na poczet zakupu kosmetyków.

NEPLE - PROWADZIŁ NIELEGALNY POŁÓW RYB
Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej ujęli 52-latka z gminy Terespol, który na rozlewisku rzeki Krzna, za pomocą sieci rybackich, dokonał nielegalnego połowu 4 sztuk leszcza o wadze 6 kg oraz 15 sztuk krąpia o wadze 3,70 kg. Wartość nielegalnie pozyskanych ryb wynosi 86 zł, na szkodę Polskiego Związku Wędkarskiego w Białej Podlaskiej. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Terespolu.

BIAŁA PODLASKA, ul. ADAMA MICKIEWICZA - OKRADŁ ALTANĘ
Nieznany sprawca wybił trzy szyby oraz rozgiął kraty w oknie altany działkowej, a następnie dostał się do jej wnętrza. Ukradł turystyczną butlę z gazem, nożyce do żywopłotu oraz dwie butelki nalewki. Pokrzywdzona z Białej Podlaskiej oszacowała poniesione straty na kwotę 300 zł. 

NOSÓW - PIJANY ROWERZYSTA 
Funkcjonariusze janowskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej 50-latka z gminy Leśna Podlaska, który kierował rowerem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna kierował rowerem pomimo zakazu kierowania rowerami wydanego przez miejscowy sąd. 

MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. PARTYZANTÓW - DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA POJAZDÓW
Kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna 50-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, wyjeżdżając z terenu posesji  na drogę publiczną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerem mieszkańcowi tej samej miejscowości, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W jego wyniku motorowerzysta doznał złamania nosa, stłuczenia prawej nogi oraz ogólnych potłuczeń i został przewieziony do bialskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

BIAŁA PODLASKA, ul. SIDORSKA - ZDERZYŁ SIĘ Z FIATEM
Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen mieszkaniec gminy Terespol nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzył w poprzedzający go samochód osobowy marki Fiat Seicento, którym kierowała mieszkanka Piszczaca. Razem z nią podróżowała mieszkanka gminy Piszczac. W wyniku zderzenia pojazdów kobiety podróżujące Fiatem doznały obrażeń i zostały przewiezione do tutejszego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. ZARÓWIE - UKRADLI BATONY
Trzej 16-latkowie z Międzyrzeca Podlaskiego włamali się do kiosku, skąd ukradli trzy batony o łącznej wartości 5 zł, na szkodę mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. 

BIAŁA PODLASKA, ul. GABRIELA NARUTOWICZA - PRZYWŁASZCZYŁ TELEFON
Nieustalony do chwili obecnej sprawca przywłaszczył postawiony przez 13-latka z Białej Podlaskiej w przymierzalni jednego z bialskich sklepów telefon komórkowy marki Huawei P8 Lite o wartości 800 zł.