13-letni Bartek Peszuk zaśpiewa na krakowskim rynku w duecie z Kasią Cerekwicką. Występ będzie transmitowany na żywo w niedzielę 4 czerwca w TVP 2. Bialczanin znalazł się w ścisłym gronie 12 wokalistów z całej Polski, wyłonionych spośród 219 zgłoszeń Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Bartek na co dzień pracuje z instruktorem śpiewu Ireneuszem Parafiniukiem w Klubie Kultury "Piast" Bialskiego Centrum Kultury. W przyszłości chciałby śpiewać profesjonalnie albo zostać instruktorem i miłością do muzyki zarażać swoich uczniów. Najważniejsze zasady jakimi się kieruje to cieszyć się życiem, walczyć o swoje marzenia i realizować pasje, mimo rzadkiej, genetycznej wady wzroku.

Jak sam przyznaje, bardzo lubi repertuar klasyczny, dlatego do finału zakwalifikował się śpiewając utwór Kiepury „Brunetki, blondynki”. W krakowskim koncercie mieszkaniec Białej Podlaskiej zaśpiewa utwór „Między słowami” w towarzystwie Kasi Cerekwickiej oraz solowo „Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre” z repertuaru Wojciecha Młynarskiego.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych, organizowany od 2005 roku. W trakcie koncertu finałowego, który odbywa się na krakowskim Rynku Głównym, walczą oni o statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia. Utwory wykonują w towarzystwie największych gwiazd polskiej piosenki.