Funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej zdobył dwa złote medale podczas Światowych Igrzysk Służb Policyjnych i Straży Pożarnych.

St. chor. SG Olgierd Stański, funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej,  były olimpijczyk z Sydney, trzykrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem, po raz kolejny pokazał swoją klasę. Okazją były, tegoroczne Światowe Igrzyska Służb Policyjnych i Straży Pożarnych, które odbyły się w sierpniu w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Nasz funkcjonariusz był najlepszy w pchnięciu kulą, uzyskując wynik 13,63 m. Pierwszą lokatę zajął również w rzucie dyskiem uzyskując wynik 54,10 m.

Olgierd Stański urodził się 4 kwietnia 1973 roku w Siedlcach i od lat szkolnych zaczął trenować lekkoatletykę. W szczytowym okresie swojej kariery zawodniczej osiągnął wynik 64,20 m. w rzucie dyskiem, podczas I ligi Pucharu Europy w lekkoatletyce. Trzykrotnie, w latach 1999, 2000 i 2001 zdobywał mistrzostwo Polski. Reprezentował również nasz kraj na Olimpiadzie w Sydney w 2000 roku oraz w Superlidze Pucharu Europy w lekkoatletyce w 2002 roku, gdzie z wynikiem 60,88 m. zajął 3. miejsce. Od stycznia 2008 roku pełni służbę w Straży Granicznej.