W zakończonej 7 maja w Olecku Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych do lat 14 dziewcząt, 13-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego Patrycja Waszczuk wywalczyła srebrny medal.

Ta utalentowana zawodniczka, pokonała na szachownicy 6 rywalek, z dwiema zremisowała i jedną przegrała, co w punktacji ogólnej dało jej 7 pkt i drugie miejsce na podium. W dwóch ostatnich rundach Patrycja po mistrzowsku pokonała o rok starsze Mistrzynie Polski z ubiegłych lat pozbawiając je miejsca w pierwszej trójce. Dzięki zwycięstwu dziewczynka dostała powołanie do Młodzieżowej Akademii Szachowej, awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski D-14 oraz możliwość startu w Mistrzostwach Europy (Czechy) i Mistrzostwach Świata (Rosja).

W Mistrzostwach Polski w grupie dziewcząt do lat 12 wzięły udział także dwie zawodniczki międzyrzeckiego klubu MUKS GAMBIT Aleksandra Szyszko (44 miejsce)  i Patrycja Majczyna (29 miejsce).

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w dniach 30.04-07.05.2016r. w Olecku w Hali Lega. Uczestniczyło w nich ponad 190 zawodników.