Przedostatni weekend stycznia w lepszych humorach zakończyli bialczanie, którzy wygrali w hali rywala. Mecz pomiędzy IFLO Kosmet-Hurt Biała Podlaska, a KS CKFiS Bełżyce zakończył się wynikiem 3:1.

Podopieczni Grzegorza Piszcza już od premierowego seta chcieli pokazać przeciwnikowi, że interesują ich tylko i wyłącznie trzy punkty. IFLO przed rozpoczęciem sezonu było przecież faworytem do zwycięstwa w rozgrywkach grupy A III ligi. Piotr Potakiewicz starał się co prawda reagować na wydarzenia na parkiecie, ale gospodarze nie byli w stanie zatrzymać bialczan, którzy wygrali dwie pierwsze partie (25:22 i 25:16). Zawodnicy KS CKFiS znacznie mniej błędów popełniali dopiero w trzeciej odsłonie, w której udało im się ograć rywala 25:22. Na więcej siatkarzy z Bełżyc nie było już jednak stać. Bialczanie w czwartym secie zwyciężyli 25:21, a w całym meczu 3:1 i tym samym uzyskali awans do fazy finałowej rozgrywek III ligi.

KS CKFiS Bełżyce – IFLO Kosmet-Hurt Biała Podlaska 1:3 (22:25, 16:25, 25:22, 21:25)

KS CKFiS: Paweł Abramowicz, Piotr Potakiewicz, Emil Żuchnik, Mateusz Zabielski, Maciej Grzegorczyk, Grzegorz Łuszczewski, Łukasz Chlebicki, Łukasz Szawracki, Bogdan Skrzyński, Marcin Niewiadomy, Jacek Zalewski

IFLO: Rafał Celejewski, Patryk Sobieszczak, Artur Żyliński, Kamil Olichwirowicz, Jakub Siłka, Paweł Duda, Bartosz Wojtysiak oraz Wojciech Ignatiuk, Kacper Nowicki, Paweł Wasiak.

W sobotę (30 stycznia) oba zespoły wyjdą na parkiet po raz ostatni na tym etapie rozgrywek. Bełżyce pojadą do Białej Podlaskiej, aby zmierzyć się z ostatnim w tabeli Zakładem Karnym. Natomiast IFLO podejmie u siebie drużynę Powiślaka Końskowola. Jeżeli gracze Piotra Potakiewicza chcą zapewnić sobie promocję do kolejnego etapu – bezwzględnie muszą wygrać najbliższy pojedynek.