Mistrz Polski Karol Biskupski i mistrz Polski Michał Mil - to finał zmagań zawodników klubu MKS ŻAK Biała Podlaska na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w taekwon-do, które odbyły się od 19 do 21 maja w Głubczycach.

Karol Biskupski to brązowy medalista mistrzostw Polski w walkach. Po rozważnej i mądrej walce oraz dobrym przygotowaniu motorycznym, wygrał pięć kolejnych pojedynków, sięgając po tytuł mistrza kraju w walkach do 58kg. Zawodnik ma szansę być w przyszłym sezonie powołanym do kadry Polski.

Jego kolega z klubu Michał Mil popisał się perfekcyjnym przygotowaniem technicznym, zdobywając złoty medal w kategorii układów stopni kup. Konkurencja jest niezwykle trudna technicznie dla zawodnika oraz do oceny sędziów. Michał startował także w walkach do 64 kg, z których dwie wygrał i dwie przegrał, ostatecznie zajmując 6. miejsce.

MKS ŻAK w klasyfikacji medalowej zajął 2. miejsce i zdobył 22 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Zawodników przygotowali trenerzy Zbigniew Bujak i Zbigniew Kapela.