W sieci jest już oficjalny zwiastun remarku disneyowskiego „Króla Lwa” i wielu fanów tego filmu niecierpliwie czka na jego światową premierę, którą zapowiedziano na 17 lipca przyszłego roku. W Polsce można będzie go obejrzeć dwa dni później.

Zwiastun informuje, że w obsadzie jest m.in. Beyonce jako Nala. Poza tym w filmie zagrają: Donald Glover Simba (głos), James Earl Jones Mufasa (głos), Billy Eichner Timon (głos), Seth Rogen Pumba (głos), John Oliver Zazu (głos), Chiwetel Ejiofor Scar (głos), Alfre Woodard Sarabi (głos), John Kani Rafiki (głos).

Zwiastun jest po prostu kopią pierwszej sceny filmu, podczas której młodego Simbę poznają mieszkańcy sawanny. Prawie wszystkie ujęcia, które pokazano w zapowiedzi są wiernymi kopiami kadrów z oryginału. Są wykonane w wysokiej jakości grafice i animacji komputerowej.

Film po raz pierwszy trafił na ekrany w 1994 r. i od razu zyskał sławę kultowej produkcji, którą pokochały i dzieci, i rodzice. Sceny i piosenki z produkcji zyskały status ponadczasowych. „Król Lew” stał się jednym z symboli kinematografii lat 90.