Data wydarzenia: 28.04.2016 17:00 - 28.04.2016 19:00
Miejsce wydarzenia: Biała Podlaska, Sala Konferencyjno-widowiskowa ul. Brzeska 41

Już od 28 lat 29-go kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy dzień Tańca. 29 kwietnia wybrano na pamiątkę dnia urodzin wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges’a Noverre’a (1727-1810).

Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiono dla zwrócenia uwagi na uniwersalizm sztuki tańca i jej zdolności przekraczania politycznych, kulturowych i etnicznych barier oraz ze względu na to, że ludzie łączą się w pokoju i przyjaźni dzięki i poprzez taniec.

Z tej okazji Bialskie Centrum Kultury  zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentacje grup tanecznych działających przy BCK. Przygotują one uroczysty koncert, podczas którego zaprezentują swoje najlepsze układy. Podczas gali wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy", Akademia Tańca „Dance Academy Studio” oraz Zespół Tańca Współczesnego „Domino”, „Małe Domino” i „Impuls”. Nie zabraknie pięknych choreografii, poruszającej muzyki, kolorowych kostiumów czy bajecznych rekwizytów.

Spotkanie tancerzy i sympatyków tańca odbędzie się 28 kwietnia w sali widowiskowej na ul. Brzeskiej 41. Rozpoczęcie gali godz. 17:00. Wstęp wolny.