Lasy to nie tylko drzewa, grzyby, dzika zwierzyna i krajobrazy. To także atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić nie tylko w czasie wakacyjnych wędrówek. Na początku czerwca po kilkuletniej przerwie ponownie oddano do użytku dla zwiedzających ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną „Czarny Las" znajdującą się na terenie Nadleśnictwa Radzyń Podlaski.

Z tej okazji leśnicy wraz z Towarzystwem Przyrodniczo-Historycznym zorganizowali 10 czerwca br. zieloną, żywą lekcję przyrody, w której wzięło udział ponad 150 dzieci ze szkół w Kostrach, Milanowie oraz Rudnie. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m. innymi – wspólne przejście odnowioną ścieżką, leśne koło fortuny, wykonanie biżuterii leśnej, pokaz narzędzi wykorzystywanych w pracy leśnika. Wyjątkową niecodzienną atrakcją tych zajęć były pokazy ptaków drapieżnych Grzegorza Laskowskiego.
Ścieżka utworzona została w roku 2005, a trasa przebiegała przez las mieszany bagienny porośnięty drzewostanem brzozowym oraz 120 letnim drzewostanem sosnowym, który w latach 2011-12 został najsilniej podtopiony, co w konsekwencji doprowadziło do jego częściowego zamarcia. Zbiorowisko to w związku z posadowieniem na torfie podlega cyklicznym wahaniom poziomu wód gruntowych i okresowemu zalewaniu. Kolejne mokre lata, oraz działalność bobrów spowodowało tak duże spiętrzenie wody, że z okolicznego lasu powstało ponad 30 hektarowe jezioro. Dopiero suchy 2015 rok pozwolił na odbudowę i wydłużenie kładki dla zwiedzających, która obecnie ma długość ponad 600 metrów.