W 2015 roku Biała Podlaska była w gronie najbardziej "rowerowych" miast Polski. Fundacja Allegro All For Planet nagrodziła stojakami rowerowymi laureatów kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. Kolorowe parkingi dla „dwóch kółek” pojawiły się także w Białej Podlaskiej przy ul. Jatkowej.


W zeszłym roku byliśmy cały czas w czołówce - głównie dzięki rowerzystom z Kolarskiej Grupy Bialskiej. w 2016 r jesteśmy na 41 pozycji (na dzień 16 maja 2016) ale to nie oznacza, że nie mamy szansy na stojaki!

Tylko w ubiegłym roku kampania społeczna „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet przyciągnęła do pozytywnej walki mieszkańców aż 657 polskich miast. W tym roku do wygrania, a w zasadzie do wykręcenia w kilometrach, będzie 300 stojaków! O ich lokalizacji zdecydują sami rowerzyści i przejechany przez nich dystans.

Owocem tegorocznej kampanii będą nie tylko stojaki rowerowe. Fundacja przygotowuje także specjalny raport, w którym opisze zwyczaje rowerowe Polaków i stan infrastruktury w miastach. Powstanie on na podstawie analizy aktywności rowerzystów w ramach aplikacji mobilnej i wyników ankiety internetowej.


By wziąć udział w akcji wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację „Kręć Kilometry na smartfona (dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS) i używać jej w trakcie rowerowych podróży. Każdy przejechany kilometr trafia na konto wybranego przez nas miasta.

Nowe stojaki rowerowe pojawią się w 20 miastach, które zgromadzą do końca września największy dystans. W czasie kampanii, w aplikacji pojawiać się będą wyzwania, których ukończenie pozwoli na zdobycie także nagród indywidualnych, w tym między innymi specjalnie zaprojektowanej apteczki rowerowej. Zawiera ona niezbędne wyposażenie, a dzięki elementom odblaskowym poprawia także widoczność rowerzysty na drodze.