Często słyszałem, że w okolicach Białej Podlaskiej są piękne tereny, których człowiek nie zepsuł. Kiedy tym razem Leszek pokazał mi kolejne zdjęcia ze swojej wyprawy rowerowej przekonałem się, że tak rzeczywiście jest. Popatrzcie sami.


Neple to staroszlachecka wieś położona w bliskiej okolicy Terespola. Cechą charakterystyczną jest stara zanikająca zabudowa i wiecznie żywe ujście rzeki Krzny do Bugu. Piękna jest tam okoliczna przyroda szczególnie barwna na wiosnę. 
Wyprawę, jak zwykle Leszek zaczął i skończył, w centrum Białej Podlaskiej. Zaplanował trasę liczącą około 40 km w jedną stronę. Mniej wytrawny turysta rowerowy przeznacza na taką wyprawę do 3 godzin w jedną stronę.  

Po drodze należy dokonywać trudnych wyborów. Jechać drogą asfaltową czy skręcić w drogę gruntową? Może być ciekawie, ale ciężej. Chyba niechcący Leszek trafił do kraju "Kwitnącej Wiśni". Ładne. A teraz warto zrobić postój.

Po drodze Leszek mijał też Kraciówkę, ale nie był przygotowany na pływanie kajakiem. Popatrzcie co jeszcze sfotografował. Zapraszamy do galerii zdjęć.