Data wydarzenia: 17.09.2016 10:00 - 18.09.2016 18:00
Miejsce wydarzenia: Terespol - Brześć

Bialski Klub Rowerowy zaprasza na dwudniową wycieczkę "Tajemnice Twierdzy Brzeskiej", podczas której uczestnicy zobaczą niezwykłą budowlę wojenną wybudowaną przez imperium Rosyjskie u ujścia rzeki Muchawiec do Bugu.

Twierdza Brzeska, to tak naprawdę zestaw budynków- w których skład wchodzi cytadela - centralny budynek twierdzy, oraz otaczające ją obwarowania, które zostały pogrupowane w tzw. przedmościa (terespolskie, kobryńskie, wołyńskie).

Pierwszego dnia wyjazdu uczestnicy zwiedzać będą budynek cytadeli w Brześciu oraz jej otoczenie. Na chwilę zajrzą również do centrum Brześcia - dużego miasta leżącego nad Bugiem i Muchawcem.

Wieczorem, pierwszego planowany jest powrót do Terespola i spędzanie wieczoru przy blasku ogniska, integrując się z rowerzystami z Brześcia.

Dzień drugi wycieczki to Terespol i okolice. Zwiedzanie otaczających twierdzę forty po polskiej stronie oraz prochownię w Terespolu, która od kilku lat działa  prężenie jako muzeum, dzięki zaangażowaniu miłośników historii. 

WSTĘPNY PLAN WYCIECZKI:

SOBOTA
10:00 Zbiórka na przejściu granicznym w Terespolu / przekroczenie granicy
11:00 Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej
15:00 Obiad, zwiedzanie centrum Brześcia
19:00 Powrót do Terespola / ognisko

NIEDZIELA:
10:00 Zwiedzanie prochowni w Terespolu
12:00 Wycieczka po fortyfikacjach wokół Terespola
16:00 Zakończenie wycieczki, powrót do Białej Podlaskiej

INFORMACJE ORGANIZATORA:
Wyjazd dla członków Bialskiego Klubu Rowerowego, uczestników zgłoszonych w MOK w Terespolu oraz członków klubu Planet Travel z Brześcia. Osoby niezrzeszone w ww klubach mogą wziąć udział w rajdzie po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia przez organizatora wycieczki.

Można uczestniczyć w dwóch dniach wycieczki, lub tylko jednym dniu. Aby wziąć udział w wycieczce na Białoruś należny posiadać ważny paszport (m.in 3 miesiące) oraz złożyć u organizatora wszystkie niezbędne dokumenty w wymaganym czasie.