14 stycznia poznaliśmy Ranking Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2016.
Ranking liceów i techników PERSPEKTYWY 2016
Ranking perspektywy.pl prowadzony jest już od 18 lat. Na wyniki rankingu czekają dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponad gimnazjalnej, a także organy prowadzące szkoły, dla których jest to element porównawczy. Pojawienie się szkoły w tym rankingu to ogromne wyróżnienie i prestiż dla szkoły.
Pod uwagę przy umieszczaniu liceum i technikum w rankingu brano trzy czynniki. Pierwszy z nich to wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), drugi - wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.), a trzeci to sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych (30 proc.). Ponadto już po raz drugi w tej kategorii uwzględnione zostaną osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.
Przy tworzeniu Rankingu Techników brano pod uwagę wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), matury z przedmiotów dodatkowych (25 proc.), a także wyniki z egzaminu zawodowego (30 proc.) i sukcesy w olimpiadach (20 proc.).
Bialskie licea w ogólnym rankingu zajęły:
128 miejsce - I LO im. J. I. Kraszewskiego
323 miejsce - II LO im. E. Plater
396 miejsce - Katolickie LO im. C. K. Norwida
Wśród szkół olimpijskich:
106 miejsce - Katolik
115 miejsce - I LO
Technika z naszego regionu wypadły z pierwszej 300 rankingu
Oto najlepsze szkoły w kraju wg rankingu 2016:
Licea Ogólnokształcące
1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
2. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
3. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
4. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
5. V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
6. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
7. 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie
8. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie
9. II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie
10. LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
11. XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie
12. LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
13. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
14. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie
15. VI LO z Oddz. Dwujęzyczne im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Technika
1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
2. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie
3. Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu
4. Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy
5. Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji w Poznaniu
6. Technikum nr I w ZS Polit. im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni
7. Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie
8. Technikum w ZSE im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
9. Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie
10. Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie
11. Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. Tadeusza Kościuszki w Opolu
12. Technikum nr 4 w ZS nr 6 w Jastrzębiu Zdroju
13. Technikum Zawodowe nr 2 w ZS im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu
14. Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim
15. Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia Sanguszki w Lubartowie
Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2016
1. 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie
2. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
3. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
Ranking Maturalny Techników 2016
1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
2. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie
3. Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie
Ranking Olimpijski 2016
1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
2. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
3. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
Ranking Egzaminów Zawodowych 2016
1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
2. Technikum nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie
3. Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Najlepsze licea ogólnokształcące i technika 2016 w województwach
dolnośląskie
1. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
2. Technikum Ekonomiczne w ZSE im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
kujawsko-pomorskie
1. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
2. Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
lubelskie
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie
2. Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie
lubuskie
1. I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze
2. Technikum nr 3 w ZS Ekonomicznych w Żarach
łódzkie
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
2. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
małopolskie
1. V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
2. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie
mazowieckie
1. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
2. Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie
opolskie
1. PLO nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu
2. Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. Tadeusza Kościuszki w Opolu
podkarpackie
1. LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
2. Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie
podlaskie
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
2. Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych w Białymstoku
pomorskie
1. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
2. Technikum Weterynarii w ZSR CKP w Bolesławowie
śląskie
1. V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej
2. Technikum nr 4 w ZS nr 6 w Jastrzębiu Zdroju
świętokrzyskie
1. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
2. Technikum Leśne im. Romana Gesinga w Zagnańsku
warmińsko-mazurskie
1. II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie
2.Technikum nr 8 w ZS Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie
wielkopolskie
1. I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu
2. Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji w Poznaniu
zachodniopomorskie
1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
2. Technikum Zawodowe nr 2 w ZS im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
Bialskie licea w ogólnym rankingu zajęły:
128 miejsce - I LO im. J. I. Kraszewskiego
323 miejsce - II LO im. E. Plater
396 miejsce - Katolickie LO im. C. K. Norwida
Wśród szkół olimpijskich:
106 miejsce - Katolik
115 miejsce - I LO
Technika z naszego regionu wypadły z pierwszej 300 rankingu
Oto najlepsze szkoły w kraju wg rankingu 2016:
Licea Ogólnokształcące
1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
2. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
3. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
4. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
5. V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
6. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
7. 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie
8. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie
9. II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie
10. LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
11. XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie
12. LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
13. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
14. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie
15. VI LO z Oddz. Dwujęzyczne im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Technika
1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
2. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie
3. Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu
4. Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy
5. Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji w Poznaniu
6. Technikum nr I w ZS Polit. im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni
7. Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie
8. Technikum w ZSE im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
9. Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie
10. Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie
11. Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. Tadeusza Kościuszki w Opolu
12. Technikum nr 4 w ZS nr 6 w Jastrzębiu Zdroju
13. Technikum Zawodowe nr 2 w ZS im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu
14. Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim
15. Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia Sanguszki w Lubartowie
Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2016
1. 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie
2. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
3. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
Ranking Maturalny Techników 2016
1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
2. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie
3. Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie
Ranking Olimpijski 2016
1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
2. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
3. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
Ranking Egzaminów Zawodowych 2016
1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
2. Technikum nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie
3. Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Najlepsze licea ogólnokształcące i technika 2016 w województwach
dolnośląskie
1. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
2. Technikum Ekonomiczne w ZSE im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
kujawsko-pomorskie
1. Liceum Akademickie UMK w Toruniu
2. Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
lubelskie
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie
2. Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie
lubuskie
1. I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze
2. Technikum nr 3 w ZS Ekonomicznych w Żarach
łódzkie
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
2. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
małopolskie
1. V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
2. Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie
mazowieckie
1. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
2. Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie
opolskie
1. PLO nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu
2. Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. Tadeusza Kościuszki w Opolu
podkarpackie
1. LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
2. Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie
podlaskie
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
2. Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych w Białymstoku
pomorskie
1. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
2. Technikum Weterynarii w ZSR CKP w Bolesławowie
śląskie
1. V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej
2. Technikum nr 4 w ZS nr 6 w Jastrzębiu Zdroju
świętokrzyskie
1. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
2. Technikum Leśne im. Romana Gesinga w Zagnańsku
warmińsko-mazurskie
1. II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie
2.Technikum nr 8 w ZS Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie
wielkopolskie
1. I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu
2. Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji w Poznaniu
zachodniopomorskie
1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
2. Technikum Zawodowe nr 2 w ZS im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj