Biblioteka w Sławatyczach znalazła się wśród 98 placówek zakwalifikowanych do udziału w IV edycji programu „O finansach… w bibliotece”.

„O finansach… w bibliotece” to projekt, dzięki któremu osoby po 50. roku życia poznają świat finansów w bibliotekach publicznych. Podczas szkoleń, jakie organizują dla nich bibliotekarze, dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu czy jak skutecznie zarządzać domowym budżetem.
     Do tej pory w przedsięwzięciu wzięło udział 274 biblioteki i blisko 6500 mieszkańców.
Wzrost wiedzy ekonomicznej i zwiększenie umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych przy wykorzystaniu nowych technologii – to główny cel projektu. (FRSI)

     W ramach programu zorganizowany zostanie cykl szkoleniowy  dla uczestników zima/wiosna 2016. Cykl szkoleniowy dla uczestników obejmie 5 spotkań (5 modułów).

Gmina zachęca osoby z terenu gminy Sławatycze do udziału w kursie. Więcej informacji można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławatyczach (tel. 83 378 33 46) do dnia 05.02.2016r. O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.