Ekonomia, handel, logistyka, spedycja czy gastronomia. W Ekonomiku promowano ciekawe zawody. Stoiska prezentowały ofertę bialskiej szkoły oraz zachęcały gimnazjalistów do wstąpienia w jej progi. Tegoroczną edycję wydarzenia odwiedziło ok. 500 uczniów z miasta i okolic.

Podczas Dni Najciekawszych Zawodów w Ekonomiku pojawili się gimnazjaliści z Kobylan, Cicibora, Leśnej Podlaskiej, Chotyłowa, Tucznej i Terespola. Celem Dni Najciekawszych Zawodów była promocja kształcenia zawodowego i rozwijanie zainteresowań kierunkowych u młodzieży szkół gimnazjalnych.
Goście mieli  okazję do zapoznania się ze specyfiką ciekawych zawodów, a także uczestniczenia w warsztatach i pokazach technicznych związanych z branżą ekonomiczną, handlową, logistyczną, spedycyjną, gastronomiczną, hotelarską, informatyczną i kształtowania krajobrazu. Młodzież mogła zobaczyć także wyposażenie najciekawszych pracowni, m.in. najnowocześniejszy sprzęt teleinformatyczny, drukarkę 3D, sprzęt gastronomiczny itp. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kulinarne i kelnerskie. 
Ze względu na duże zainteresowanie, szkoła planuje kolejną edycję Dni Najciekawszych Zawodów w przyszłym roku.